A 6 évfolyamos központi írásbeli vizsga jelentkezési lapja
letölthető az alábbi linken: pdf

Versenyek a tanévben

  • Jedlik Ányos országos fizikaverseny

    IV. helyzés Báldy Zsolt 7.B
    V. helyzés Hudák Zsuzsanna 9.B
    VII. helyzés Szalai Péter 8.B
    Felkészítő tanáraik:
    Nádháziné Borbola Éva
    Sáróné Jéga-Szabó Irén
    SáróPéter

  • Irinyi János országos kémiaverseny döntő

    II/B (kémia tagozatos gimnazisták) kategóriájában.
    5. helyzés Kollár Eszter 10.D
    Felkészítő tanára: Tóth Zsolt

  • VI. Kavics Kupa matematika csapatverseny

    III. helyzés Zértz+11
    csapattagok:
    Dankovics Attila
    Damásdi Gábor
    Frankl Nóra
    Lovas Klára
    Mester Márton
    Mészáros András
    Weisz Ágoston

  • Festival d'Italiano

    I. helyzés Pintér Kamilla 11.D
    dicséretben részesült:
    Varga Alexandra 10.D
    Felkészítő tanár: Sztanó Klára

  • gróf Koháry István Megyei Történelmi emlékverseny

    I. helyzés Tréfás András 11.D

    VII. helyezés Kovács László 11.A
    Felkészítő tanár: Kiss Sándor

  • ECL Országos Nyelvi Verseny

    Pécs, Német nyelv
    5. helyzés Zámbó Csilla 12.E
    10. helyzés Tarjányi Ivett 11.C
    Felkészítő tanárok: Csordás Nagy Sára, Robert Worm

  • Országos angol (9-10) verseny döntő

    5. helyzés Godó Ákos 10.C
    Felkészítő tanárok:Csűri Regina, Dezsőfi Beatrix

  • V.korcsoport Röplabda diákolimpia

    1. helyzés Katona Gimnázium csapata
    Felkészítő tanáruk: Karagics Mátyás

  • AJTP országos angol és német nyelvi verseny

    Német nyelv:
    2. Zámbó Csilla Noémi 10.E
    6.Wittman Viktor 12.E
    Felkészítő tanárok: Csordás Nagy Sára, Robert Worm

  • KECSKEGIDA Középiskolás Vetélkedő és Diákpárbaj

    1. helyzés Katona Gimnázium csapata
    Felkészítő tanáruk: Gerstmár Rita

  • Szép magyar beszéd verseny országos döntő

    Kazinczy-érmet kapott, illetve a kötelező szöveg értő tolmácsolásáért különdíjban is részesült:
    Kiss Gabriella 12.E
    Felkészítő tanára: Földváriné Csuti Orsolya

  • Mentors Arany János Digitális Nyelvi verseny országos döntő
    1. helyezés Kiss Gabriella 12.E
    2. helyezés Zámbó Csilla Noémi 12.E
    5. helyezés Nagy Alexandra 12.E
    6. helyezés Huszka Vivien 12.E
    7. helyezés Wittmann Viktor 12.E
    8. helyezés Tóth Judit 12.E
    9. helyezés Paprika Renáta 12.E
    13. helyezés Tamás Krisztina 11.E
    Felkészítő tanáraik: Csordás Nagy Sára, Frisnicz Irén, Robert Worm

  • Lego SUMO Országos verseny Szeged
    I. helyezés Szilágyi Norbert, Szűcs Zoltán 10.B
    II. helyezés Szabó Ádám 10.B, Tajti Viktor  9.C
    IV. helyezés Gombos Dávid 7.B
    Felkészítő tanáruk: Fári János

  • AJTP országos Irodalmi verseny
    9. éfvolyam
    V. helyzett Kollár Noémi 9.E
    10.évfolyam
    VI. helyezett Balogh Bianka 10.E
    V. helyezett Dunai Viktória 10.E
    Felkészítő tanáraik: Tóthné Pintér Kinga, Gerstmár Rita

  • Jedlik Ányos országos fizikaverseny
    döntőbe jutott
    Báldy Zsolt 7.B
    Szalai Péter 8.B
    Hudák Zsuzsanna 9.B
    Felkészítő tanáraik: Nádháziné Borbola Éva, Sáróné Jéga-Szabó Irén, Sáró Péter

  • Zrínyi - Gordiusz Matematikaverseny
    Zrínyi
    5. helyezett Tóth Pál Gábor 8.B
    10. helyezett Szilágyi Adrienn 8.B
    17. helyezett Varga Péter 8.B
    18. Nemetz Norbert 7.A
    Felkészítő tanáraik: Nagyné Viszmeg Edit, Csordásné Szécsi Jolán

    Gordiusz
    Bács-Kiskun megyei Gimnáziumi fordulóján
    9.o. 
    2. helyezett Tóbi Luca 9.B
    4. helyezett Halasi Valentina 9.D
    10.o
    4. helyezett Hajdú Dávid 10.B
    11.o
    1.helyezett Damásdi Gábor 11.B
    2. helyezett Tréfás András  11.D
    3. helyezett Kristóf Imola 11.B
    12.o
    3. helyezett Bácsi Marcell 12.B
    5. helyezett Knódel Máté 12.B
    Felkészítő tanáraik: Nagyné Viszmeg Edit, dr. Szablics Bálintné, Erős Erika, Nádháziné Borbola Éva, Reiter István


    11.osztályosok között Csapatversenyben  a Katona gimnázium I. helyezést ért el
    A 6 évfolyamos Gimnáziumok között a Katona gimnázium I. helyezést ért el.


  • Szép magyar beszéd verseny

    megyei I. helyezés: Kiss Gabriella 12.E
    Felkészítő tanára: Földváriné Csuti Orsolya

  • II. Mobilrobot Programozó országos csapatverseny

    Országos döntőbe jutott: 
    Szabó Ádám 10.B
    Damásdi Gábor 11.B
    Pálkovács László 12.C
    Felkészítő tanáruk: Fári János

  • Varga Tamás matematika verseny

    Országos döntőbe jutott: 
    Almasi Fanni 7.A
    Tóth Pál Gábor 8.B
    Kovács Rebeka 8.B
    Szalai Péter 8.B
    Felkészítő tanáruk: Csordásné Szécsi Jolán

  • Szép magyar beszéd verseny

    Országos döntőbe jutott: Kiss Gabriella 12.E
    Felkészítő tanára: Földváriné Csuti Orsolya

  • Gordiusz matematika verseny

    Országos döntőbe jutott: Damásdi Gábor 11.B
    Felkészítő tanára: Reiter István

  • OKTV Döntőbe jutottak


    Művészettörténet:
    Hammer Ildikó 11.B.
    Mikulás Márton 11.D.
    Szilágyi Róza 11.B (Református Gimnázium)
    Felkészítő tanáruk G. Szolláth Katalin

    Angol nyelv
    Jánossy Márton 12.C



    Olasz nyelv
    Pintér Kamilla 11.D
    Felkészítő tanára: Sztanó Klára


    Matematika
    Damásdi Dénes 12.D
    Damásdi Gábor 11.B
    Felkészítő tanáraik: Nagyné Viszmeg Edit, Reiter István


  • Röplabda Diákolimpia VI. korcs.

    3. Hely
    Edző: Dunszt Ferenc és Karagics Mátyás

  • Országos Angol (9-10.o) verseny döntőbe jutott

    Godó Ákos 10.C

  • Coventry House angol nyelvi verseny

    szóbeli fordulójába jutott:
    Varga Alexandra 10.D
    Felkészítő tanára: Kovácsné Georgievics Ivett

  • Spiel und Gewinn! országos német nyelvi levelzőverseny

    Oklevélben részesültek Abiturient szinten:
    Faragó Katalin 11.C
    Sándor Zsófia 11.C
    Oklevélben részesült Junior szinten:
    Török Fanni
    Felkészítő tanáruk: Csordás-Nagy Sára, Kiss Pálné

  • Francia Nyelvi és Országismereti verseny

    5. Kategória 1. helyzés Tréfás András 11.D
    6.Kategória 2. helyzés Juhász Mihály 12.A
    6. Kategória Kováts Boróka 12.A
    Felkészítő tanáruk: Muresán Krisztina

  • OKTV II. fordulóba jutottak

    Történelem:
    Bekő Márta 12.A.
    Fazekas András 12.A
    KovácsLászló 11.A

    Magyar nyelv:
    Zámbó Csilla Noémi 12.E.
    Felkészítő tanár: Földváriné Csuti Orsolya

    Informatika katII:
    Damásdi Gábor 11.B.
    Felkészítő tanár: Takács István

    Művészettörténet:
    Hammer Ildikó 11.B.
    Mikulás Márton 11.D.
    Szilágyi Róza 11.B (Református Gimnázium)
    Felkészítő tanáruk G. Szolláth Katalin


  • Kürschák József Matematika Verseny

    Damásdi Gábor dícséretben részesült.


  • VII. Fekete Mihály matematika emlékverseny

    II. helyezés Tóth Pál
    III. helyezés Birke János, Szalai Péter
    Felkészítő tanáruk: Nagyné Viszmeg Edit, Csordásné Szécsi Jolán


  • Katona Napok keretében Katona és Kazinczy Koszorúi című versmondó verseny

    Különdíj: Mészöly Anna és Varga Bori


  • Honvédelmi Verseny

    II. helyezés: Farkas Péter, Homoki Márton, Magyarosi Bence,Mikola Gergő
    II. helyzés Dömösi Árpád, Hajdú Dávid, Kovács Gergő, Zubornyák Barna


  • FLL First Lego League 2009 

    Regionális döntő - Szeged
    Döntő: I. helyzet  
    Felkészítő tanáruk: Fári János



  • Katona József Megyei Művészeti Találkozó

    Vers- és prózamondás:
    1. Molnár Rebeka 11.B KJG
    1. Varga Bori  9.A KJG
    1. Kunos Andrea Kodály Iskola (ÉZI)
    1. Hojsza Henrietta Kada Elek Szki
    1. Gyurkovics Zsófia 11.A KJG
    Különdíj: Támadi Anita 10.D KJG
    Közönségdíj: Molnár Rebeka 11.B KJG
    Színjátékos improvizáció:
    1. "Zabszemek" csoport KJG
    1. "Leventák" csoport Kada Elek Szki
    1. "Pillangók" csoport KJG
    Közönségdíj: "Zabszemek" csoport KJG
    Színészi Különdíj:
    Barna Lilla, Ifjúsági Otthon csoportja
    Varga Nóra, Kada Elek Szki
    Farkas Márton 11.C KJG
    Gyurkovics Zsófia 11.A KJG



  • Szegedi Tudományegyetem Kísérleti Fizikai Tanszék által meghírdetett

    "Kísérletek és modellek a csillagászatban" pályázatán.
    Döntő: III. díj  
    Faragó Enikő 12.C
    Kőrös Pál Csaba 10.D
    Felkészítő tanáraik: Sáróné Jéga Szabó Irén és Tóth Zsolt

  • FLL First Lego League 2009 

    Regionális döntő - Szeged
    Döntő: I. helyzet  
    Felkészítő tanáruk: Fári János



  • "2009 a Csillagászat Nemzetközi éve"

    alkalmából rendezett Galilei Országos Csillagászati Diáékvetélkedőn
    Orion212KJG csoportunk emléklapot kapott
    Csapattagok:
    Faragó Enikő 12.C
    Kőrös Pál Csaba 10.D
    Tóth Adrien 12.D
    Felkészítő tanáraik: Sáróné Jéga Szabó Irén